Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Rekrutacja

Grupa czterolatków

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu 

    W  piątek 3 czerwca  odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na tę okoliczność  dzieci z młodszej grupy przedszkolnej przygotowały dla Rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.  Uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. (Ewa Stopa)

Galeria zdjęć >>>

UWAGA! Informacja dla rodziców dotycząca rekrutacji do oddziału przedszkolnego/klasy I Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Trzcinicy w roku szkolnym 2016/2017 znajduje się w zakładce "Rekrutacja".

„Wieczór bajek” w  Zespole Szkół w Trzcinicy

    „Wieczór bajek” zorganizowany 15 lutego 2016r. w czasie ferii zimowych w Zespole Szkół w Trzcinicy na długo pozostanie w pamięci dzieci.  Była to już trzecia taka niezwykła noc w historii szkoły. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 i trwała do godziny 22.00. Udział w niej wzięło 25 uczniów z klas IV – VI. Każdy uczestnik przyniósł z domu własną poduszeczkę, przytulankę i koc, a  po przyjściu znalazł sobie miejsce na materacu albo na miękkiej pufie w największej, wcześniej odpowiednio przygotowanej sali lekcyjnej. Uczniowie, leżąc lub wygodnie siedząc, wspaniale się bawili, zapominając o tym, gdzie są i która jest  godzina.
 
  Najpierw były gry i zabawy integrujące: powitanie, pajęczynka. Następnie wszyscy złożyli życzenia koleżankom, które w czasie imprezy obchodziły urodziny. Po słodkim poczęstunku, gdy na zewnątrz zapadł zmrok i zaczęły pojawiać się gwiazdy, nadszedł czas na „Sekret Eleonory” -  historię Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek; film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, o magii płynącej z baśni i bajek, w ciekawy sposób zachęcający, by czytać książki. Piękna animacja zainicjowała dyskusję na temat przedstawionych problemów, wartości i przesłania, skłoniła uczniów do odgadywania, jacy bohaterowie i jakie baśnie pojawiły na ekranie. Później  przygotowana została herbata i wszyscy zasiedli do pysznej kolacji.
   W bajkowy wieczór nie zabrakło wspólnego czytania, konkursów i zabaw. Najwięcej emocji i radości dostarczyły: zabawa w krążące pudełko i rozwiązywanie zagadek „kryminalnych” z książki pt.: „Detektyw Pozytywka”. Uczniowie podzieleni zostali na grupy. Po głośnym odczytaniu fragmentów utworu Grzegorza Kasdepke dzieci miały za zadanie samodzielnie rozwiązać, podążając tropem tytułowego bohatera, kilka zagadek, które dotyczyły różnych zjawisk,  jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz, uczących logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały drobnymi upominkami. Na zakończenie spotkania z bajką i baśnią dzieci wyruszyły na wędrówkę do „Krainy lodu”. Razem z bohaterami filmu przeżywały przygody, śpiewały piosenki.
  
Wspólnie spędzony wieczór minął bardzo szybko. Dostarczył jednak wielu wrażeń i zabawy, zachęcił do czytania książek, a jego uczestnicy czekają już na następną taką noc! (Z. Klęba)

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Grupa czterolatków zaprosiła swoje babcie i swoich dziadków na przedszkolną uroczystość, zorganizowaną z okazji Ich wyjątkowego święta. Swoje gorące uczucie najmłodsi wyrazili wierszykami, pięknymi piosenkami i tańcem. Po występie dzieci złożyły Kochanym Babciom i Dziadziusiom  życzenia i wręczyły upominki.  Babcie otrzymały piękne kwiaty, a Dziadkowie gustowne krawaty i serca.  Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i jeszcze raz wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujmy również wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości. (E. Stopa)Link do galerii zdjęć: >>>

Przeznaczenie... Julii Rozmus - promocja książki.

    O tym, jak przypadkowa znajomość zmienia życie pięciu dziewczyn. O nadprzyrodzonych mocach, które drzemią w tych na pozór zwyczajnych  istotach i przeznaczeniu jakie zgotował im los, mogli posłuchać uczniowie  Zespołu Szkół   w  Trzcinicy.
   Na  zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach -Filli w Trzcinicy,  26 stycznia  br., odbyło się spotkanie autorskie z Julią Rozmus, autorką książki ,,Przeznaczenie-Wybranki losu". Młoda pisarka, jest uczennicą klasy drugiej gimnazjum w Szebniach. Od najmłodszych lat kochała książki, a wielka fantazja  i dar ,,lekkiego pióra",  zaowocowały powstaniem jej powieściowego debiutu.
  Laureatka wielu konkursów literackich m.in: III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Moje spotkania z przyrodą", konkursu ,,Rok Jana Pawła II - przyjaciela młodych" czy Gminnego Konkursu Literackiego ,,Życie...życie jest nowelą".  Poza  książkami, interesuje się muzyką.Gra na pianinie, jest członkinią zespołu muzycznego i bardzo lubi tańczyć. W wolnych chwilach uczęszcza na zajęcia sztuk walki -Aikido. Niezwykłe spotkanie autorki z rówieśnikami,  wprowadziło zgromadzonych w  świat przygody,  grozy i fantazji, gdzie dobro zwycięża zło, a przyjaźń jest nierozerwalna. Młodzież miała okazję poznać  utalentowaną debiutantkę,  wysłuchać fragmentów jej powieści i przekonać się,  że marzenia, nawet te najbardziej odległe, czasem jednak się spełniają.
  Publikacja ,,Przeznaczenie-Wybranki losu", opracowana została przez  pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej  w Jaśle z/s w Szebniach. Wydana przy wsparciu gminy Jasło. Spotkanie odbyło się w  Zespole  Szkół w Trzcinicy.  Za co serdeczne podziękowania  Dyrekcji   i pracownikom składa zespół GBP. (A. Jeleń)


Akademia Malucha... czyli hece dla babci i dziadka w bibliotece.

    Za nami jedne z najmilszych świąt - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jak co roku, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, w czasie piątkowych  spotkań  uczestnicy gorączkowo przygotowywali się na tę wyjątkową okazję. Tym razem prezenty dla swoich najbliższych wykonywali uczniowie Szkoły Podstawowej, członkowie Akademii Malucha, którzy wraz z opiekunami, w styczniu, dwukrotnie odwiedzili bibliotekę.
   Co podarować dziadkom, żeby pokazać, jak wiele znaczą dla swoich wnuków? Najlepszym prezentem są oczywiście pamięć i odwiedziny. Warto jednak wykorzystać upodobanie dzieci do prac plastycznych i zaproponować im wykonanie laurek czy drobnych upominków, bo nic tak nie ucieszy dziadków,  jak rękodzieło od wnuczka. Poza tradycyjnymi laurkami, których oczywiście nie mogło zabraknąć, dzieci stworzyły także kolorowe i oryginalne bukieciki. Wszystko to z wykorzystaniem papieru kolorowego i różnorodnych dziurkaczy ozdobnych. Niewątpliwie każdy dowód pamięci jest przez dziadków doceniony, ale podarunki te własnoręczne, bezcenne, w wykonanie których wkładamy dużo serca, na pewno sprawiły obdarowanym najwięcej radości. (A. Jeleń)

Z kolędą w tle... - link do galerii zdjęć: >>>


 

Spotkanie autorskie

    19 stycznia 2016r. w naszej szkole gościł  Pan  Wojciech Ulman, który na co dzień  zajmuje się ogrodnictwem, a jego wielką  pasją jest pisanie wierszy  i wykonywanie zdjęć makro czyli w dużym powiększeniu.
    Spotkanie autorskie, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, stało się doskonała okazją nie tylko do poszerzenia horyzontów artystycznych uczestników, ale również do wzbogacenia wiedzy z różnych dziedzin.  Pisarz  bowiem opowiadał o swoim zamiłowaniu do obserwacji natury oraz  zaprezentował zebranym swoje wiersze- poruszające głównie tematykę przyrodniczą, które zilustrował pięknymi  autorskimi fotografiami.  Zgromadzeni mogli przyjrzeć się  dokładnie biedronce, żukowi, kropli wody  czy wielu innym stworzeniom i zjawiskom z otaczającego nas świata. Całe spotkanie  wzbogacone zostało  ciekawostkami przyrodniczymi. Uczniowie niezwykle aktywnie zaangażowali się w przedsięwzięcie - rozpoznawali  zjawiska czy zwierzęta  prezentowane na zdjęciach,  udzielali odpowiedzi na pytania, a najlepsi – czyli Ci, którzy wykazali się największą wiedzą, otrzymali od autora nagrody książkowe. Dowiedzieli się także jak ogromną rolę odgrywa wyobraźnia, a młodzież gimnazjalna- dzięki  interesującemu ćwiczeniu twórczemu,  poznała skuteczna technikę  zapamiętywania informacji.
    
Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkową książkę lub fotografię  z autorską dedykacją. Pan Wojciech  Ulman wzbogacił również księgozbiór  biblioteki szkolnej, przekazując do niej   książki: „Dziadek Franek”, „Małe piękne światy”, „ Moje zwierzaki” i „ Ufoludki”.
    Wizyta pana Wojciecha Ulmana wzbudziła ogromne zainteresowanie i entuzjazm zarówno wśród tych najmłodszych jak i najstarszych uczestników i z pewnością  przyczyni się do  jeszcze większego zainteresowania literaturą, a może i rozbudzi   zainteresowania  fotograficzne wśród niektórych uczniów naszej szkoły. (D. Biel) 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022