Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

 

Warsztaty plastyczne w Gminnej Świetlicy z/s w Trzcinicy

Zima i jej piękny krajobraz mogą być doskonałym źródłem  inspiracji do stworzenia wspaniałych prac. Cóż jednak poradzić, kiedy na zewnątrz aura wiosenna, a trzeba wyczarować bałwanka w śnieżnej kuli. Taka właśnie była tematyka warsztatów plastycznych, w których dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział we wtorek 18 lutego. Przedszkolaki pod kierunkiem instruktora - pani Ireny Gorczycy zapoznały się ze sposobem wykonania pracy. Z białej plasteliny lepiły figurki bałwanków, a następnie mocowały je na wewnętrznej stronie pokrywki słoika. Po napełnieniu słoika wodą i białym brokatem całość została dokładnie zakręcona. Powstały oryginalne trójwymiarowe prace, które choć po części zrekompensują brak iskrzącego śniegu. Warsztaty sprawiły wszystkim wiele radości, a mali artyści zostali nagrodzeni słodyczami. Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy. (I. Gorczyca)

 Karnawałowy bal przebierańców

 

 Korzystając z okazji, że karnawał w tym roku trwa bardzo długo, przygotowaliśmy dla uczniów niespodziankę. Oprócz tradycyjnej „choinki” w szkole odbyły się także bale karnawałowe. W czwartek 13 lutego, w przeddzień walentynek, na dyskotece bawili się po raz pierwszy wspólnie uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Z entuzjastycznych odpowiedzi na pytanie „Jak było?” można wywnioskować, że eksperyment połączenia zabawy zarówno młodszej jak i tej trochę starszej młodzieży był udanym pomysłem. Tańce do najnowszych hitów muzycznych trwały prawie cztery godziny.
W sobotę z kolei przyszedł czas na uczniów najmłodszych klas. Specjalnie dla nich zorganizowano karnawałowy bal przebierańców. Propozycja tej zabawy została skierowana także do dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Organizatorzy porozwieszali w najczęściej odwiedzanych miejscach kolorowe afisze zachęcające do wzięcia udziału w balu. Ten pomysł był odpowiedzią na często pojawiające się wśród uczniów pytanie o to, czy mogą przyprowadzić na szkolną zabawę swoje młodsze rodzeństwo. Mali goście pod opieką swoich rodziców i dziadków zaczęli gromadzić się w szkole o godzinie 1400. W drzwiach witała ich tajemnicza postać w niesamowitym meksykańskim kapeluszu. Nie było osoby, która nie otwierałaby szerzej oczu ze zdumienia na jej widok. Co bystrzejsi obserwatorzy za wąsatą charakteryzacją rozpoznali panią uczącą na co dzień sztuki. W programie balu był czas na swobodny taniec przy dziecięcej muzyce, pląsy w kółeczku, zabawę w pociąg oraz tradycyjne „kaczuchy”. Nie zabrakło też konkurencji polegających na współzawodnictwie z wykorzystaniem baloników, krzesełek i chusty animacyjnej. Dużą popularnością cieszyła się zabawa „Mam chusteczkę haftowaną”, do której zostali zaproszeni także rodzice. Kolorowy korowód fantazyjnie przebranych postaci opiekunom najmłodszych klas pomagali prowadzić również gimnazjaliści. Oni też stanęli na wysokości zadania. Wśród pięknych księżniczek i ich towarzyszy, którzy kryli się za dziwacznymi okularami i perukami, trudno było rozpoznać znanych ze szkolnego korytarza kolegów. Prawdziwy bal przebierańców nie może oczywiście obyć się bez wyborów króla i królowej balu. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że na tytuł królowej balu zasługuje uczennica klasy III - Kinga Barzyk, która wystąpiła w tradycyjnym stroju japońskim. Oprócz charakterystycznej sukni i koczka spiętego na czubku głowy szpilkami „mała Japonka” miała także skośne oczy wyczarowane za pomocą artystycznego makijażu. Uczestnikom dopisywał wyśmienity humor, a na koniec zabawy zostało powzięte postanowienie, że spotykamy się na kolejnym balu za rok. (D. Niemiec)

Galeria zdjęć >>>

 


"Dzień Babci i Dzień Dziadka"

 

 Dnia 6. 02. 2014 roku w oddziale przedszkolnym w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się rodzinne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W uroczystości tej brały udział również pani dyrektor Dorota Biel oraz pani wicedyrektor Ewa Skuba. Babcie i Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu przedszkolaki pamiętały o nich. Wspólnie z wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki tematycznie związane ze świętem. Na zakończenie występu dzieci zatańczyły krakowiaka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami - obrazkami malowanymi piaskiem. Pani dyrektor Dorota Biel złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom oraz gratulacje małym artystom.  Po części artystycznej zaproszono zgromadzonych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. (Elżbieta Skuba)

 

 

 Powrót

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022