Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

  Grupa Biedronek

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI

Wyjazd do Podkarpackiej Filharmonii w Rzeszowie

Pani Dorota Juszczyk zorganizowała 10 lutego wyjazd na koncert do Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Chęć udziału w tym przedsięwzięciu zgłosiło mnóstwo melomanów, w wieku od 10 do kilkudziesięciu lat. Na sali koncertowej zasiadali obok siebie uczniowie, ich rodzice oraz duża część nauczycieli. Koncert zatytułowany Brodski Shaw był niezwykły. Vadim Brodski znakomity skrzypek i osobowość sceniczna wystąpił wraz z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. Obok niego zaprezentowała się sopranistka Ewelina Szybilska i Julian Brodski - saksofonista. W programie koncertu usłyszeliśmy utwory muzyki klasycznej, czardasze a w drugiej części przeboje zespołu The Beatles. Wrażenia były wspaniałe, a brawom i bisom nie było końca. Dodatkową niespodzianką była możliwość zrobienia sobie za kulisami zdjęcia z gwiazdami koncertu.

Zapraszamy do przedszkola. Zapoznaj się z ofertą! Plik w formacie Word

 Przedstawienie pt. "Karolcia"

Uczniowie klasy II i III obejrzeli w Jasielskim Domu Kultury przedstawienie profilaktyczne pt. "Karolcia" wystawione przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl powstał w oparciu o znaną i lubianą od wielu pokoleń książkę Marii Kruger. Opowiada ona o dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. W trakcie przedstawienia szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzegania zasad przechodzenia przez pasy na drugą stronę oraz udzielania pomocy osobom starszym. Przypomniano też widzom numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie wypadku. Na przykładzie przygód małej dziewczynki, pokazano dzieciom, że warto wyzbyć się egoizmu i nauczyć się dbać o innych, a przyczyniając się do ich radości, staniemy się wewnętrznie bogatsi. To ważne, by od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości, pokazując jednocześnie, że wspólnymi siłami można wiele osiągnąć, a dobro, którym się dzielimy zawsze do nas wróci. Wyjazd ten był dla dzieci piękną i wartościową lekcją.

Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu.

   10 lutego w młodszej grupie przedszkolnej zagościli Dziadkowie i Babcie z okazji Ich wyjątkowego święta. Przedszkolaki swoje gorące uczucie wyrazili wierszykami, pięknymi piosenkami i tańcem. Był taniec węgierski, polka z polotem oraz grozik. Po występie dzieci złożyły Kochanym Babciom i Dziadziusiom życzenia i wręczyły upominki. Babcie otrzymały piękne kwiaty i kolorowe serca, a Dziadkowie gustowne laurki. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i jeszcze raz wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujmy również wszystkim Rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości. (E. Stopa)
 Obejrzyj relację z tej uroczystości. >>>

Bal Malucha

  Bal Malucha dla uczniów z oddziałów przedszkolnych, uczniów klas I - III s. p. oraz dzieci młodszych, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola odbył się 14 stycznia. Na dzieci czekał szereg atrakcji. Imprezę prowadziły dwie animatorki z firmy "Animaniak". Przebrane w stroje klaunów zachęcały wszystkich do zabaw, pląsów i konkursów. Wiele radości uczestnikom sprawił pokaz modelowania balonów. Dzieci otrzymywały w prezencie nadmuchiwane i zakręcane w ekspresowym tempie cudeńka - pieski, korony, miecze. Dla najmłodszych były przygotowane kąciki tematyczne, gdzie mogli pobawić się kreatywnie zgromadzonymi tam elementami piankowymi lub pomalować kolorowanki. Bardzo duża kolejka utworzyła się do stanowiska malowania twarzy. Pracownice Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle wyczarowywały wspaniałe wzory na dziecięcych buziach oraz błyszczące tatuaże na rączkach. Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek a uczennice ze starszych klas prowadziły słodki bufet z pączkami i napojami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu balu. Galeria zdjęć >>>

Dzień Seniora - galeria zdjęć >>>

Dzień Babci i Dziadzia w Świetlicy

Już za kilka dni Babcie i Dziadkowie będą obchodzić swoje święto. Jest to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak dużo w ich życiu znaczą dziadkowie, jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi są przyjaciółmi. Z okazji Dnia Babci i Dziadka  w świetlicy w Trzcinicy w dniu 10 stycznia 2017r. odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Wnuczek, Babcia oraz Dziadek wyczarują dziś obrazek”. Celem warsztatów było pogłębienie więzi emocjonalnych pomiędzy dziadkami i wnukami. Uczestnicy zajęć zapoznali się z tematem, techniką i sposobem wykonania pracy. Dziadkowie i wnuki wspólnie tworzyli wspaniałe obrazki, na których uwiecznili swoje dłonie. Prace plastyczne okazały się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla dziadków, którzy mieli ręce pełne roboty. Dzielnie pomagali wnuczkom i wnukom, żeby ładnie wykończyć te dzieła Wielką frajdą , zarówno dla wnuków jak i dziadków, było dobieranie ozdób - elementów wyciętych z kolorowego papieru, układanie i przyklejanie na ramkę obrazka, dzięki czemu powstały oryginalne i fantazyjne wzory. Warsztaty przyniosły wszystkim wiele radości.  W tym dniu dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, składały życzenia i wręczały  kwiaty swoim dziadkom. Ugościły ich także ciastem i gorącą herbatą. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe, mogąc spędzić wspólny czas razem z babcią i dziadkiem. Ten miły i niezwykły dzień pozostanie na długo w pamięci uczestników. Organizatorem warsztatów była Świetlica w Trzcinicy Gminnego Ośrodka Kultury  w Jaśle z/s w Brzyściu oraz Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Trzcinicy. (I. Gorczyca)

 

Z kolędą w tle

   

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022