Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

Konkurs Kaligraficzny "Bakałarz 2014" - Finał

  Zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego "BAKAŁARZ", który został zorganizowany przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek" oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.  Jego głównym przesłaniem jest utrwalanie dobrych nawyków w pisaniu, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. Tym razem uczestnicy konkursu spotkali się w ratuszu popularnego Miasteczka Galicyjskiego, a nowością było wyłonienie "Bakałarza" w trzech kategoriach. Jednocześnie w każdej  z kategorii przyznano tytuły "Wicebakałarzy". 11 kwietnia 2014 odbył się finał Konkursu Kaligraficznego "Bakałarz 2014", do którego zakwalifikowała się uczennica klasy II naszej szkoły: Dominika Cieśla. Na konkurs wpłynęło ponad tysiąc prac od blisko czterystu uczniów, do udziału w finale zostało zaproszonych 102 uczniów, wśród nich Dominika. Gratulujemy uczestnictwa.
   Uczennica ta od października do kwietnia 2014 roku wypełniała zadania konkursowe, które były zamieszczane w "Promyczku Dobra". Jury konkursu wybrało na tej podstawie finalistów, którzy zmierzyli się w finale z kolejnymi zadaniami konkursowymi. Jedną z niespodzianek przygotowanych dla uczestników było zwiedzanie Parku Etnograficznego oraz Miasteczka Galicyjskiego. (B. Wątroba)

Listy dla Ziemi

 Po raz drugi przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Wójta Gminy Jasło - "Listy dla Ziemi". Jest on elementem ogólnopolskiej akcji dotyczącej niskiej emisji prowadzonej przez fundację ekologiczną "Arka". W jej ramach uczniowie na podstawie informacji zdobytych w czasie lekcji tematycznych piszą listy lub rysują prace, w których zachęcają dorosłych do podjęcia prostych działań ekologicznych. W ten sposób dzieci mogą się przyczynić do edukowania dorosłych i powiększania liczebności ekologicznej drużyny narodowej. Z wykonanych przez dzieci materiałów została przygotowana przez panią Beatę Wątrobę wystawa. Można ją podziwiać w holu naszej szkoły. Na tablicach znajdują się listy kierowane do dorosłych i piękne rysunki, których autorami są przedszkolaki. Na ławeczkach rozłożono zabawki ekologiczne, będące przykładem niesamowitej wyobraźni i inwencji twórczej, pokazujące, że z na pozór bezużytecznych plastikowych pojemników można zrobić estetyczną i funkcjonalną rzecz. Prace umieszczone na wystawie zostaną ocenione w zakresie estetyki, innowacji, pomysłu, a także prostoty działania przez Gminną Komisję Konkursową. Ogłoszenie wyników konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi w terminie do dnia 30 czerwca 2014 r. (D. Niemiec)

Święto Konstytucji 3 Maja - apel

Obejrzyj galerię zdjęć: >>>

Apel z okazji świąt wielkanocnych

   Środa 17 kwietnia to ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną. Apel poświęcony zwyczajom i tradycjom Wielkanocy przygotowali uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem pani B. Halik, D. Juszczyk i pana J. Pasternaka. Występ uświetnił swoim śpiewem chór szkolny oraz solistki - Julia Gajecka, Alicja Barzyk, Natalia Bielamowicz, Klaudia Grzegorczyk i Natalia Korczykowska. W czasie spotkania zostały wręczone nagrody za konkurs piosenki religijnej o papieżu. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Dorota Biel, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

 Powrót

 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022