Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

 

 Wyjazdy na basen

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkoły będą mogli korzystać z nieodpłatnych wyjazdów na krytą pływalnię do Jasła. W ostatnim tygodniu września przyszła kolej na uczniów kształcenia zintegrowanego. Dzieci posiadające już podstawowe umiejętności pływackie mogły je doskonalić pod okiem jednego z ratowników. Takie, które po praz pierwszy były na basenie lub kontakt z wodą miały niewielki, pod opieką drugiego ratownika wykonywały podstawowe ćwiczenia z użyciem przyrządów asekurujących, których celem było przełamanie strachu i oswojenie z tak wspaniałym żywiołem, jakim jest woda.


Sprzątanie Świata

 

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją w piątek 20 września stanęliśmy kolejny raz do akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczna edycja ruszyła pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". W sprzątaniu brali udział wszyscy, począwszy od tych najmłodszych rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym. Dzięki takim działaniom mamy okazję wykonać coś dobrego dla środowiska i każdego z nas samych. Uczą one zarazem odpowiedzialności za otaczającą przyrodę i unaoczniają, że lepiej zapobiegać śmieceniu, niż potem sprzątać. Dzięki akcji przybliżamy dzieciom, jak ważna jest segregacja i recycling zużytych opakowań. Wystarczy zadbać, aby nasze odpady trafiły do pojemnika czy worka w odpowiednim kolorze. Na szczęście dopisała nam słoneczna i ciepła pogoda, gdy utrudzeni przemierzaliśmy drogi naszej miejscowości dźwigając worki. Dokonaliśmy też budujących obserwacji - z roku na rok nasze worki są coraz mniej wypełnione.

 

Spotkanie z policjantkami

 

Na początku każdego roku szkolnego nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej organizują dla swoich wychowanków spotkanie z pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Jaśle. Na zaproszenie p. Elżbiety Skuby do szkoły przybyły dwie policjantki z prelekcją na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zabaw. Uświadamiały one dzieciom, jak ważna jest znajomość podstawowych zasad obowiązujących w ruchu pieszych. Zwracały też uwagę, że w czasie jesiennej pogody, kiedy znacznie pogarsza się widoczność, noszenie elementów odblaskowych zwiększa ich bezpieczeństwo.

Przedstawienie pt. "Morska przygoda"

W dniu 16 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie pt. "Morska przygoda". Aktorzy wystawiający spektakl przybyli do naszej szkoły na zaproszenie pani Agnieszki Jeleń - przewodniczącej Rady Rodziców. Historia opowiadała o beztroskim Piotrusiu - chłopcu o dobrym sercu, który marzył o niezwykłych przygodach i podróżach. Wszedł on w posiadanie mapy wskazującej miejsce ukrycia skarbów. Chcąc dostać się na wyspę skarbów, bohater zaokrętował się na statek. Pełnił na nim funkcję majtka - poznawał rzemiosło marynarskie, przeżył groźny szkwał. W końcu dopłynął na wymarzoną wyspę i odnalazł skarb. Przedstawienie było pełne humoru, miało ciekawą oprawę muzyczną w postaci szant - żeglarskich pieśni. Mała widownia co chwilę wybuchała radosnym śmiechem, żywiołowo reagowała na zmiany w kolejach losu Piotrusia. Dzieci w sposób aktywny brały udział w przedstawieniu, powtarzając okrzyki i zawołania za aktorami oraz ilustrując ruchem recytowaną treść. Więcej zdjęć >>> 

Okno wakacyjnych wspomnień

Dnia 12 września 2013r. uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Okno wakacyjnych wspomnień” zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy – świetlica w Trzcinicy. Uczniowie zapoznali się z techniką „Scrabookingu” i sposobem wykonania swojej pracy. „Scrabooking” to technika dekorowania  albumów ze zdjęciami, pamiątkami rodzinnymi czy innymi przedmiotami związanymi z naszymi wspomnieniami. Uczestnicy warsztatów mieli dużą swobodę w wyborze zdobienia swojej pracy, w której wykorzystano szablony, nożyczki, dekoracyjne elementy z kolorowego papieru, kredki, klej. 
Efektem tych zajęć były piękne prace przedstawiające wspomnienia  z minionych wakacji. Warsztaty przyniosły wiele zabawy i radości młodym uczestnikom. Swoje prace dzieci zabrały do domu. Uczniowie wraz z wychowawczynią dziękują p. Irenie Gorczycy za zaproszenie na warsztaty i serdeczne przyjęcie.   (B. Wątroba)

 

Powrót

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022