Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

Klasa III na warsztatach plastycznych

Pani Irena Gorczyca - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy dnia 16 września 2014 r. zorganizowała  warsztaty plastyczne pt: ”Wakacyjne akwarium” dla dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w Trzcinicy. Młodzi uczestnicy zajęć zapoznali się z techniką i sposobem wykonania pracy, która podczas długich jesiennych wieczorów będzie im przypominać o słońcu i pełnych przygód minionych wakacjach. Wykorzystując szklane naczynia (butelki), szablony rybek, ołówki, kolorowe kartki papieru, nożyczki, klej, niebieską i zieloną farbę plakatową, muszelki, piasek i wodę tworzyli piękne prace o oryginalnym charakterze. Każde "szklane dzieło" ukazywało pomysłowość i zdolności artystyczne autora. Uczniowie mogli zatrzymać swoje  prace jako nagrodę za udział w tych wyjątkowych zajęciach. Warsztaty przyniosły młodym uczestnikom wiele radości.(I. Gorczyca)


 "Jestem uważny, jestem ostrożny"

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzają na początku września pracownicy Komendy Policji w Jaśle. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz klas I - III. Policjantka sprawdzała podstawową wiedzę o przepisach obowiązujących w ruchu pieszych. Najmłodsi wyrecytowali z pamięci rymowankę uczącą, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę. Ich starsi koledzy chętnie i prawidłowo udzielali odpowiedzi na zadawane pytania, gdyż zdążyli już utrwalić swoją wiedzę podczas wycieczek na pobliskie skrzyżowanie. Pani policjantka opowiedziała o swoim mundurze oraz wyposażeniu, na które składają się następujące przedmioty: broń, kajdanki, pałka, ręczny miotacz gazu. Na koniec wszyscy przeszli na podwórko szkolne, aby obejrzeć policyjny radiowóz i posłuchać sygnału dźwiękowego. Chętni mogli wejść do środka samochodu, usiąść za jego kierownicą a nawet przymierzyć policyjną czapkę. Kto wie, może kiedyś mały Krzyś zostanie policjantem? Na lekcji przepisów drogowych nie mogło oczywiście zabraknąć.... lizaka. Każde dziecko zostało obdarowane tym słodkim przysmakiem. (D. Niemiec)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałek, 1 września, po dwóch miesiącach letniego wypoczynku znów zadźwięczał szkolny dzwonek. Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Po uroczystej mszy świętej spotkaliśmy się na szkolnej akademii, przygotowanej przez uczniów klasy II gimnazjum. Na program artystyczny składały się  wiersze i aforyzmy poświęcone nauce oraz słowa opiewające bohaterstwo i poświęcenie walczących o wolność i pokój w czasie II wojny światowej. Pamięć o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę została uczczona minutą ciszy. Pani dyrektor Dorota Biel w swoim przemówieniu starała się uświadomić zebranym, jaką wielką wartością jest nauka, że wysiłek włożony w zdobycie wiedzy przynosi dużą satysfakcję i procentuje w dorosłym życiu. Ze szczególną serdecznością zwróciła się do najmłodszych, po raz pierwszy przestępujących progi szkoły, życząc im, aby pobyt w jej murach stał się niezwykłą  oraz owocną przygodą. Na koniec uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

 

 Powrót

 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022