Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

  Grupa Biedronek

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI

Spektakl pt. "Brzydkie Kaczątko"

30 września dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I - III miały okazję obejrzeć niezwykły spektakl w wykonaniu aktorek z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki ależ Gustawie! "Brzydkie Kaczątko". Przedstawienie w lekkiej i zabawnej formie dotykało ważnych zagadnień i oswajało tak trudny temat jak nietolerancja, samotność i odrzucenie.
Pewnego dnia, na wiejskim podwórzu, kaczą rodzinę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek, jedno po drugim, wykluwają się śliczne żółte kaczuszki. Niestety jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej.... Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swoją odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Jak potoczą się jego losy?
Po spektaklu pracownice fundacji przeprowadziły  zajęcia warsztatowe, skupiające się na umiejętności wyrażania  emocji oraz dotyczące specyfiki teatralnych środków wyrazu.
Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali, głośno wyrażając podziw dla  talentu komicznego wykonawczyń. Milkli jednak w chwilach wzruszających, obrazujących cierpienia odrzuconego kaczątka. Po spektaklu wszyscy wyrazili nadzieję na ponowne spotkanie przy okazji kolejnego przedstawienia.


Wyjazd na basen

W środę po lekcjach grupa uczniów z klas I - III pod opieką wychowawców wyjechała na krytą pływalnię do Jasła. Instruktorzy pływania udzielali dzieciom lekcji. Początkujących oswajali  z wodą poprzez przeróżne ćwiczenia, natomiast ci bardziej zaawansowani mogli podnosić swoje umiejętności na wyższy poziom. Dla wszystkich była to miła forma wypoczynku.

Spotkanie autorskie z Panią Marią Tomasik w filii Gminnej Biblioteki w Jaśle

W czwartek 24 września uczniowie klasy II i III wzięli udział w spotkaniu z autorką książek i wierszy dla dzieci - panią Marią Tomasik. Pretekstem do odwiedzin zacnego i znanego już dzieciom gościa było wydanie nowej książeczki, zatytułowanej: "Babcia Marysia dzieciom opowiada". Pani Maria opowiadała ciekawe historyjki a chętne dzieci odczytywały wiersze z nowego tomiku poezji. Czas w bibliotece mijał atrakcyjnie i szybko, gdyż animatorki kulturalne - pracownice GBP przeprowadziły szereg tańców i zabaw integracyjnych, w których młodzi czytelnicy brali aktywny udział. Mamy nadzieję, że "babcia Marysia" - osoba ciepła i radosna - zaskarbiła sobie sympatię dzieci, przez co tym chętniej będą one sięgać po książeczki jej autorstwa.


W czwartek 17 września, na zaproszenie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, do naszej szkoły przybyli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Podczas spotkania z dziećmi policjanci poruszyli wiele ważnych tematów, dotyczących nie tylko bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w przypadku prób nawiązywania rozmowy przez obce osoby i jak zachować się w obliczu ataku psa. Policjanci pozwolili także swoim małym słuchaczom zapoznać się z wyposażeniem radiowozu.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Przed nami kolejny rok szkolny. W ten piękny, wrześniowy dzień na nowo rozbrzmiał dzwonek wzywający uczniów do nauki. Tradycyjnie już, najpierw zgromadziliśmy się w kościele na uroczystej mszy świętej, by następnie udać się do szkoły. Pani dyrektor serdecznie powitała zgromadzonych gości, szczególnie ciepłe słowa kierując do najmłodszych - cztero i pięciolatków - którzy po raz pierwszy zawitali w szkolnych progach. Program artystyczny, przygotowany przez uczniów II klasy gimnazjum, w humorystyczny sposób ukazywał codzienne sytuacje z życia ucznia. Nie zapomniano oczywiście o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po krótkiej refleksji nad bohaterstwem tych, którzy oddali życie za Ojczyznę uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy.
Po akademii uczniowie pod opieką wychowawców udali się na krótkie spotkania organizacyjne do klas.

UWAGA - INFORMACJA O INFOLINII URUCHOMIONEJ PRZEZ MEN!

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Więcej informacji do pobrania tutaj: ,

Powrót

 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022