Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

  Grupa Biedronek

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI

Klasa II na warsztatach plastycznych

Żadna pora roku nie inspiruje tak, jak jesień. Jest idealnym czasem na wesołe zabawy z liśćmi. Sprzyja również artystycznej twórczości dzieci. W dniu 26 października 2016 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się jesienne warsztaty  pod nazwą „Kolorowe liście” dla dzieci z kl II.  z Zespołu Szkół  im. św. J. Kantego w Trzcinicy. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o jesieni oraz odgadywaniem  zagadek. Dzieci zapoznały się również z techniką wykonania obrazka. Do jego zrobienia  wykorzystano:  białe kartki papieru z narysowanymi konturami liści, sznureczki wykonane z kolorowej bibuły, kredki, nożyczki i klej. Pani instruktor Irena Gorczyca cierpliwie udzielała wszystkim wskazówek. Prace ozdobią klasową galerię, rozjaśniając jesienną szarugę. (I. Gorczyca)

 X - Święto Szkoły

Galeria zdjęć >>>

Dzień Komisji Edukacji Narodowej - pasowanie uczniów I klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum

Galeria zdjęć >>>

Warsztaty plastyczne W Leśnym Królestwie Grzybów

Jesień to czas wyczekiwany przez miłośników grzybobrania, a wyprawa na grzyby to na pewno przyjemna przygoda. My wprawdzie nie poszliśmy do lasu,  ale w świetlicy w dniu 11 października 2016 r. na warsztatach plastycznych pod nazwą „W Leśnym Królestwie Grzybów” dzieci mogły wykonać te dary lasu. Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat grzybów. Uczestnicy dowiedzieli się jakie grzyby spotykamy w lesie, po czym można odróżnić grzyba jadalnego (borowika) od trującego (muchomora), że najlepiej zbierać grzyby pod opieką osoby dorosłej. Wysłuchały również wiersza pt. „Na grzyby”, który recytowała  pani instruktorka  oraz odgadywały zagadki. Następnie uczestnicy zapoznali się z techniką i sposobem wykonania pracy. Na efekty  nie trzeba było długo czekać. Pod okiem prowadzącej, która służyła  radą i pomocą,  dzieci wykonały piękne trójwymiarowe prawdziwki i muchomory. Uczestnikami warsztatów były dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej w Trzcinicy. Organizatorem spotkania była Świetlica w Trzcinicy - filia Gminnego Ośrodka  Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu. (I. Gorczyca)

Dzień Papieski

Obejrzyj galerię zdjęć >>>

Spotkanie z podróżnikiem

4 października z kolejną wizytą przyjechał do szkoły podróżnik z firmy "TRZASK". Spotkania te cieszą się dużą popularnością. Podczas prezentacji uczniowie dowiadują się wielu informacji na temat położenia geograficznego, przyrody, historii i kultury omawianego regionu. Prowadzący podaje także wiele ciekawostek dotyczących danego kraju, a wszystko to jest bogato ilustrowane materiałem fotograficznym. W celu urozmaicenia pokazu podróżnik zwykle prezentuje wiele ciekawych rekwizytów przywiezionych z wyprawy. Na pierwszym z tegorocznych spotkań wybraliśmy się w podróż do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i w góry Alpy.

    Powrót

 
 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022