Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

  Rekrutacja

 Oferta edukacyjna

  Grupa Biedronek

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

 

AKTUALNOŚCI

Święto Szkoły

20 października Kościół w Polsce obchodzi wspomnienie liturgiczne św. Jana z Kęt - patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół katolickich. W tym dniu również nasza szkoła nosząca zaszczytne imię świętego Jana Kantego celebruje jego pamięć. W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy III i IV, a o oprawę muzyczną zatroszczył się chór szkolny. We wstępnej części dzieci wygłaszały wiersze o szkole i nauce, ich znaczeniu i wpływie na kształtowanie się dalszych losów młodych ludzi. Jedna z uczennic zaśpiewała piosenkę zatytułowaną "Będę nauczycielką", oddającą trudy, niedogodności, ale i bezcenne korzyści płynące z pracy pedagoga. W drugiej części uczniowie przedstawili sylwetkę świętego Jana Kantego, opowiedzieli o jego cnotach i miłosiernych uczynkach, które spowodowały, że już za życia otaczał go nimb wyjątkowej dobroci i świętości. Zgromadzeni obejrzeli także scenki pantomimiczne z najbardziej znanych legend o naszym patronie. Na koniec apelu pani Zofia Klęba podała wyniki szkolnego konkursu wiedzy o życiu św. Jana Kantego. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Po akademii cała społeczność szkolna, w pochodzie za sztandarem, udała się do kościoła, aby wziąć udział w mszy świętej.

Galeria

OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

 Zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom "Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia” świętowały dzieci w całym kraju. Umowny dzień urodzin przypadał  14 października, ale  prawie przez cały miesiąc,  w szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach, domach kultury i księgarniach odbywają się imprezy czytelnicze, konkursy oraz zabawy dla dzieci.
Trzcinicka Filia, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, jak co roku przyłączyła się do tej inicjatywy,  organizując  małą czytelniczą imprezę.
W czwartkowy poranek, 19 października, na urodziny książkowych misiów przybyła spora grupa gości - uczniowie oddziałów przedszkolnych  Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami. Mali czytelnicy, przynieśli swoje ulubione przytulanki i wykonane własnoręcznie prezenty, dla Misia. Odbyła się  prezentacja pluszaków  przez ich właścicieli, głośne czytanie "Misiowych wierszyków" oraz plebiscyt na największego, najbardziej puszystego i kolorowego misia.
Dzieci uczyły się także "Wyliczanki Kubusia Puchatka" i brały udział w  misiowej zgaduj-zgaduli.  Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był konkurs na wyjadanie miodku. Ta konkurencja dostarczyła gościom najwięcej śmiechu i radości. Dzieci wysłuchały także opowieści o tym jak mały niedźwiadek stał się wzorem dla pluszowej zabawki i wzięły udział w zabawach z bańkami mydlanymi. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a głośne czytanie połączone z konkursami  i zgadywankami stało się dla nich wspaniałą niecodzienną zabawą. (A. Jeleń)

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy I złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. W drugiej części młodzież klas starszych przedstawiła program artystyczny poświęcony sylwetce papieża Jana Pawła II. Na zakończenie obejrzeliśmy przedstawienie o królewnie uwięzionej w wieży odegrane przez uczestników szkolnego koła teatralnego. Była to farsa oparta na znanych motywach baśniowych, w  której można było odnaleźć zaskakujące analogie do pracy nauczycieli.GALERIA

Jesienne inspiracje naszym regionem

    I Gminny Plener Malarski im. Zbigniewa Kolanko pn. Jesienne inspiracje naszym regionem odbył się 11 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Szebniach. Młodzi artyści przybyli na Plener ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Niepli, Opacia, Warzyc, Trzcinicy i Szebni. Uczestniczyło w nim 25 uczniów oraz 6 opiekunów. Plener nie odbyłby się bez pomocy Gminy Jasło i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, Szkoły Podstawowej w Szebniach oraz pomocy młodej malarki Magdaleny Podkulskiej. Spotkanie miało na celu przedstawienie aktualnych tendencji we współczesnej sztuce polskiej oraz promowanie poprzez malarstwo  piękna zabytków regionu jasielskiego. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią, uzyskując w swoich dziełach malarskich, inspirowanych jesienną przyrodą, zabytkami, architekturą i życiem mieszkańców gminy Jasło, niepowtarzalne obrazy.
   Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace uczniów:
 I miejsce i statuetkę otrzymała- Paulina Rozmus -  Szebnie
II miejsce- Emilia Gotfryd - Opacie, i Natalia Kuchta - Warzyce
III miejsce-
Zuzanna Rybka - Trzcinica i Gabriela Rec- Niepla
Ponadto Jury przyznało 6 wyróżnień dla: Zuzanny Juszczak - Warzyce, Marzeny Wiecheć- Trzcinica, Sandry Wachowicz- Opacie, Eryka Gałuszki- Szebnie, Zuzanny Bieszczad–Niepla i Martyny Polak- Szebnie.
   Na wystawę poplenerową organizatorzy zapraszają do auli SP w Szebniach do 31 października 2017 r., następnie do 30 listopada prace będzie można oglądać w czytelni GBP w Jaśle z/s w Szebniach.
   Dyrektor i współpracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz dyrektor SP w Szebniach składają serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława Pankiewicza-wójta gminy Jasło, za objęcie patronatem całego przedsięwzięcia oraz  dla wszystkim, którzy pomogli w realizacji pleneru, a w szczególności Paniom Magdalenie Podkulskiej, Teresie Świszcz i Wioletcie Zygmunt. (A. Jeleń)
 

 

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022