Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


KONKURS GMINNY -    MAŁA   LIGA   GIMNAZJALNA

    28 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyła się I Edycja Konkursu Gminnego pt. „MAŁA LIGA GIMNAZJALNA”. Do rywalizacji stanęło 5 szkół z Gminy Jasło: Zespół Szkół w Szebniach, Zespół Szkół w Warzycach, Zespół Szkół w Osobnicy, Społeczne Gimnazjum w Opaciu i  Zespół Szkół w Trzcinicy. Uczniowie w 4-osobowych zespołach rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z języków obcych - języka angielskiego i języka niemieckiego.
    Konkurs interdyscyplinarny, z którym przyszło się zmierzyć 20 gimnazjalistom, wcale nie należał do najłatwiejszych, niemniej każda drużyna dzielnie walczyła, a członkowie ekip wyraźnie się wspierali i uzupełniali. Po ostatecznym podsumowaniu punktów Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki:
I miejsce – Zespół Szkół w Trzcinicy
II miejsce – Zespół Szkół w Szebniach
III miejsce – Zespół Szkół w Warzycach
IV miejsce – Zespół Szkół w Osobnicy
V miejsce – Społeczne Gimnazjum w Opaciu

  Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, zaś ZWYCIĘZCY  zostali uhonorowani specjalną statuetką ufundowaną przez Radę Rodziców  przy  Zespole Szkół w Trzcinicy.
  Jako organizatorzy pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i sponsorom, dzięki którym udało się sprawnie przeprowadzić konkurs. W tym roku naszą inicjatywę wsparli:
p. Piotr Czyżowicz FORGIS Jasło
p. Jan Majewski, p. Ireneusz Michnal  Przedsiębiorstwo KRUSZŻWIR Skołyszyn
Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Trzcinicy
PZU S. A. Oddział Jasło
SKOK Stefczyka Jasło
Wydawnictwo Szkolne  PWN

  Mamy taką nadzieję, że Konkurs MAŁA LIGA GIMNAZJALNA  stanie się tradycją, a uczniowie będą chcieli się w nim sprawdzać. Wszak tylko trening czyni MISTRZA!  (A. Barzyk, E. Stopa)


Andrzejki

W czwartek, 27 listopada obchodziliśmy tradycyjne andrzejki. W południe młodsze dzieci bawiły się na zabawie. Tańce i pląsy były przeplatane konkursami na wesoło oraz wróżbami, które przygotowali i przeprowadzili członkowie samorządu szkolnego. Rodzice zadbali o poczęstunek - pyszne ciasto i napoje. Po południu na wspólnej dyskotece spotkali się uczniowie klas IV - VI i gimnazjaliści. Wszyscy doskonale się bawili, a przepowiednie traktowali z przymrużeniem oka.

 

"Pomysł na choinkę" - warsztaty plastyczne

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - czas, kiedy wręczamy upominki swoim bliskim. Najcenniejsze są oczywiście prezenty wykonane własnoręcznie. Jednak często się zdarza, że ozdoba która nam się podoba jest trudna do zrobienia. Takich problemów nie miały dzieci z klasy II biorące udział 20 listopada 2014 r. w warsztatach plastycznych pod hasłem ”Pomysł na choinkę”. Uczestnicy zajęć, pod okiem instruktora - pani Ireny Gorczycy, zapoznali się z techniką wykonania pracy, do której wykorzystano zielone stożki z brystolu, kolorowe paski papieru i klej. Dzięki twórczemu zaangażowaniu wszystkich dzieci powstały piękne choinki. Młodzi artyści będą mogli przystroić nimi biurko w swoim pokoju lub podarować je komuś bliskiemu. Organizatorem warsztatów była Świetlica w Trzcinicy - filia Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle. (I. Gorczyca)

Święto Niepodległości - akademia

Galeria zdjęć: >>>

"Akademia Malucha"

W nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy realizację innowacyjnego projektu o nazwie "Akademia Malucha". Jego adresatem są uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.. Chcemy, aby nasi "studenci" w aktywny i badawczy sposób poznawali naukę i otaczający świat. Na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli klas IV - VI i gimnazjum będziemy rozwijali potencjał twórczy i intelektualny dzieci, by korzystając w pełni ze swoich talentów i możliwości, rozumiały świat w którym żyją i potrafiły w nim działać. Więcej wiadomości dotyczących realizacji projektu znajduje się w zakładce "Akademia Malucha".

Dzieci na zajęciach z biologii zapoznają się z obsługą i działaniem mikroskopu oraz dziedzinami i obszarami życia, w których ma szerokie zastosowanie.

 Powrót

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022