Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

Grupa czterolatków

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI

Andrzejki

26 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane andrzejki. Od godziny 1200 bawili się najmłodsi - dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III. Po południu, na wspólnej dyskotece, spotkali się uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych wróżb. Każdy z uczestników z wypiekami na twarzy poznawał swoją przyszłość związaną z pracą zawodową oraz życiem osobistym. Rodzice natomiast zadbali o smaczny poczęstunek.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada podczas uroczystej akademii uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum oraz członkowie szkolnego chóru piękną prozą, wierszem i patriotycznymi pieśniami oddali hołd tym, którzy wywalczyli nam wolność. Krótki, ale bardzo podniosły, godny tego wielkiego święta państwowego montaż słowno-muzyczny przybliżył wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej czasy niewoli oraz ważne wydarzenia historyczne tamtych czasów, od pierwszego rozbioru Polski poprzez powstania do I wojny światowej i 11 listopada 1918r. – daty, którą powinien znać każdy Polak. Wymowna dekoracja, symbole narodowe, odświętne stroje, biało-czerwone kotyliony, patriotyczne strofy oraz dźwięki pieśni legionowych tworzyły szczególny nastrój tego dnia, budziły wzruszenie, radość i dumę narodową.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej

„Pieśń o tej, co nie zginęła” to motto uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. W tym roku radośnie świętowaliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w zorganizowanym z tej okazji Konkursie Pieśni Patriotycznej. Eliminacje odbyły się 9 listopada a finał podczas uroczystego apelu następnego dnia. Konkurs cieszył się wśród dzieci i młodzieży ogromnym zainteresowaniem. Młodzi artyści zachwycili publiczność piękną i wzruszającą interpretacją pieśni.

Pierwsze miejsce w kategorii klas I – III zajęli: Hanna Stygar (kl. II) i Wiktor Barzyk (kl. II)

Drugie miejsce – Marzena Wiecheć (kl. III)

Trzeciego miejsca komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać.

 

Wyniki konkursu kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Natalia Korczykowska (kl. VI)

II miejsce – Julia Jeleń (kl. V)

III miejsce – Aleksandra Zbylut (kl. VI) i Zuzanna Rybka (kl. V)

 

Gimnazjum:

I miejsce – Patrycja Zbylut (kl. II)

II miejsce – duet: Alicja Rybka (kl. III) i Patrycja Filar (kl. III)

III miejsce – Klaudia Grzegorczyk (kl. I)

Spotkanie z księdzem misjonarzem

    5 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z księdzem pracującym na misjach w Afryce. Niezwykły gość opowiadał ciekawie o swojej pracy, o realiach życia na afrykańskim kontynencie. Pokazał szereg ciekawych przedmiotów związanych z tamtejszą kulturą i życiem codziennym. Szczególne zaciekawienie wzbudziły zabawki, które zrobiono z różnych odpadów i opakowań. Dzieci obejrzały także prezentację powstałą ze zdjęć pochodzących z prywatnych zbiorów misjonarza.

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022