Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 

 

Apel z okazji Bożego Narodzenia

Piątek 20 grudnia był ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczną z okazji Bożego Narodzenia. Atmosferę radości i wzajemnej życzliwości dało się odczuć na każdym kroku. Uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do tradycyjnej wigilii, składając sobie wcześniej życzenia. Na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w akademii. Scenariusz uroczystości opracowały panie: E. Spólnik, E. Skuba i I. Mazurek. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I i III wystąpiły w inscenizacji o tematyce świątecznej. Następnie widzowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu aktorów szkolnego koła teatralnego "Mimoza".
   W czasie uroczystości zostały także wręczone nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Zdrowo i sportowo" oraz zwycięzców w szkolnym konkursie kolęd. Zdobywczynie I miejsc w obu kategoriach wiekowych - Zuzanna Rybka i Natalia Korczykowska -  uświetniły swoim występem to świąteczne spotkanie. Na koniec pani dyrektor D. Biel złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Galeria zdjęć:
>>>.


Odwiedziny świętego Mikołaja

 

W piątek 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Z uwagi na bardzo mizerną pokrywę śnieżną, zostawił renifery i sanie w Laponii, a sam przesiadł się do wozu strażackiego. Na szczęście, liczne worki z prezentami też się jakoś pomieściły. Dzieci powitały Mikołaja radosnym śpiewem. Dobrotliwy święty z każdym chwilkę porozmawiał, dla niektórych miał zadania do wykonania w zamian za prezenty. Najwięcej hałasu wśród dzieci robił diabełek, usiłujący kłuć swoimi widłami psotników łapiących go za ogon. Piękny aniołek częstował zgromadzonych słodyczami z ogromnego koszyka. Niestety, wizyta dobiegła końca, gdyż Mikołaj musiał udać się w odwiedziny do kolejnych osób oczekujących na podarunki. Galeria zdjęć ze spotkania: >>>

 

Powrót

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022