Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

Grupa czterolatków

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


 AKTUALNOŚCI


Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

22 grudnia w ostatnim dniu nauki przed długą świąteczną przerwą uczniowie spotkali się na uroczystej akademii. W świąteczny nastrój wprowadziła nas Natalia Spólnik, która pięknie wykonała kolędę. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez szkolne kółko teatralne "Mimoza". Jego przesłanie natchnęło wszystkich optymizmem i wiarą w to, że cud Jezusowych narodzin po raz kolejny zmieni ludzkie serca, obudzi w nich dobro i miłość. Po występie głos zabrała pani dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców - pani Agnieszka Alibożek, by złożyć zgromadzonym życzenia. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na klasowe wigilie.

 

III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 grudnia chętni uczniowie, począwszy od przedszkola do najstarszych klas gimnazjum mogli zaśpiewać w trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wykonawcy zaprezentowali tradycyjne, dobrze znane kolędy oraz szereg rzadko słyszanych pastorałek. Niektórzy akompaniowali sobie na instrumentach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czasie styczniowego Wieczoru Kolęd. Wtedy też zwycięzcy odbiorą nagrody i wystąpią przed społecznością lokalną.


Wycieczka do Zespołu Szkół w Trzcinicy im. profesora Teodora Marchlewskiego

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w wycieczce do Zespołu Szkół w Trzcinicy im. profesora Teodora Marchlewskiego. Nieco mroźna pogoda nie zniechęciła nas do dalekiego marszu. Na miejscu okazało się, że uczniowie szkoły średniej przygotowali przedstawienie jasełek. Dzieci z zainteresowaniem i emocjami oglądały historię narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Później nastąpiło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego. Chętne dzieci mogły także indywidualnie wykonać swoją ulubioną kolędę. Skoro spotkanie miało charakter świąteczny, nie mogło się oczywiście obejść bez choinki. Mali goście robili kolorowe łańcuchy, którymi ozdobiono okazały świerk. Na koniec spotkania czekała największa niespodzianka. Na wezwanie dzieci przybył święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Śnieżynki rozdawały wszystkim lukrowane pierniczki oraz słodycze. Każda klasa została także obdarowana pięknym stroikiem świątecznym z jedliny.

 

Spotkanie ze świętym Mikołajem - link do galerii zdjęć: >>>


 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022