Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt


Biblioteka szkolna - Galeria

Pasowanie uczniów I klasy szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej

W środę 24 maja br.  najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem uroczystości  było zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki, do sięgania po książkę i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
     Najpierw  pierwszoklasiści poznali  bibliotekę i dostępne w niej źródła informacji  tj. książki, czasopisma, Internet,  dowiedzieli się, gdzie znajduje się   dział przeznaczony dla nich- najmłodszych czytelników, a na zakończenie zaznajomieni zostali z  zasadami  korzystania z zasobów biblioteki. Następnie uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat poznanych ostatnio książeczek i korzyści płynących z czytania,  a później rozwiązywali zagadki i zadania sprawdzające znajomość bajek i baśni. Po tej części dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą zasad postępowania z książką- najlepszym przyjacielem.
    W końcu nadszedł  długo oczekiwany i najistotniejszy w całej uroczystości moment - uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że pragną zostać przyjaciółmi książki, złożyli  ślubowanie  i  zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy, książeczki oraz  zakładki do książek, zaś do ich rodziców skierowane zostały Listy zawierające  informacje na temat zalet płynących z  czytania oraz wykaz edukacyjnych stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych  i polecanych przez naszą bibliotekę. Każdy rodzic otrzymał również ulotkę Złota Lista książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom”.
   Spotkanie z pierwszakami stało się też okazją do przeczytania im w bibliotece pierwszej książeczki. Lektura pt. Antek i stara jabłonka została wybrana przez nauczyciela bibliotekarza nieprzypadkowo, bo  30 maja br. w naszej szkole będzie  gościła jej autorka- Pani Edyta Zarębska. Historia Antka, który uratował ukochane drzewo,   tak bardzo spodobała się młodym odbiorcom, że poprosili o przeczytanie jeszcze jednej publikacji tej pisarki. Również i przygoda Zosi, bohaterki opowiadania Zosia i fiołkowy kapelusz, spotkała się z żywym zainteresowaniem i wyzwoliła u najmłodszych słuchaczy mnóstwo refleksji.

   W tym dniu uczniowie z klasy pierwszej wyszli z biblioteki w doskonałych humorach, wyposażeni  nie tylko w pamiątkowe upominki, pierwszą wypożyczoną książkę, ale także przekonanie, że książki otwierają przed nimi wspaniały,  fascynujący świat. Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często gościł w  bibliotece i  rozbudzał tu swój zapał do książek. (Nauczyciel bibliotekarz)

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej - rok szkolny 2013/2014

Zajęcia w czytelni i Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Powrót

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022