Strona główna      Plan lekcji      Aktualności      Ogłoszenia      Kontakt               

MENU

 

 Strona główna
  Aktualności

 Oferta edukacyjna

 Historia

 Patron szkoły

 Kadra

 Samorząd Uczniowski

 Rada Rodziców

 Dokumenty szkolne

 Plan lekcji

 Biblioteka

 Świetlica

 Konkursy

 Osiągnięcia

 Sport

 Akademia Malucha

 Mała Liga Gimnazjalna

 Projekty szkolne

 Szkolne Nowiny

 Wycieczki

 Koło teatralne

 Podręczniki

 Ogłoszenia

 Archiwum

 Kontakt

 


Wycieczki szkolne
rok szkolny 2014/2015

Wycieczka do Warszawy

       W dniach 20-21 października 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy 5, 6 oraz 1-3 gimnazjum. Opiekę nad nami sprawowały panie: Renata Lechowska, Agnieszka Dryja, Magdalena Sypień, Ewa Stopa.
Zbiórka miała miejsce pod naszą szkołą o godzinie 00:50. O 1 w nocy wyruszyliśmy w drogę. Przez późną porę wyjazdu byliśmy zmęczeni już na wstępie, a czekały nas jeszcze godziny jazdy, dlatego wiele osób postanowiło przespać się w autobusie.
          Po męczącej trasie dojechaliśmy wreszcie na miejsce. Od razu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Duża dawka wiedzy historycznej, niezwykle oryginalny wystrój tego miejsca, intrygujące eksponaty oraz pomysłowe wystawy wywarły na nas ogromne wrażenie, mimo że raczej każdy z góry ocenił pierwszy punkt programu wycieczki jako ten najmniej ciekawy. Z pewnością poczuliśmy się mile zaskoczeni.
          Następną odwiedzoną przez nas atrakcją było Muzeum Wojska Polskiego. Oglądaliśmy repliki samolotów wojskowych, stroje żołnierzy polskich i inne fascynujące eksponaty.
          W imponującym Belwederze i pięknych Łazienkach zachwycaliśmy się gustownie urządzonymi pomieszczeniami, a w urokliwym parku przy Łazienkach podglądaliśmy pawie, wiewiórki i dzikie kaczki. Potem udaliśmy się na smaczny obiad do baru "Melisa".
          Dla fanów piłki nożnej, których w naszej grupie na szczęście nie brakowało, największą atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mogliśmy usiąść na widowni, obejrzeć szatnię i łazienki, w których przebywają nasi piłkarze. Było to nie lada przeżycie.
          Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się wreszcie na zasłużony odpoczynek do hotelu usytuowanego 45 minut od Warszawy. Warunki noclegu były nad wyraz komfortowe. Zresztą, byliśmy tak zmęczeni, że mało kto zwracał na wygodę uwagę.
          Kolejnego dnia wstaliśmy bardzo wcześnie rano. Zostaliśmy uraczeni przepysznym śniadaniem. Wyspani i najedzeni, byliśmy gotowi do rozpoczęcia zwiedzania Warszawy.
          Pierwszym miejscem, do którego przyjechaliśmy, było lotnisko. Mogliśmy wejść do samolotów i zrobić sobie zdjęcia w ich wnętrzu. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości się nimi przelecieć. Zaraz potem zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa, w którym oglądaliśmy niewielkie modele samolotów oraz stroje lotników.
          W tym dniu szczególnie zachwycił nas Zamek Królewski zwłaszcza bogato wyposażone komnaty, portrety królów, wspaniałe żyrandole.
         W oczekiwaniu na posiłek udaliśmy się do Złotych Tarasów na drobne zakupy. Niestety mieliśmy niewiele czasu do dyspozycji, ale i tak byliśmy usatysfakcjonowani.
          Następnie udaliśmy się do siedziby Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie oczekiwał nas poseł PiS-u Bogdan Rzońca, który towarzyszył nam podczas zwiedzania budynku i wysłuchiwania  części debaty polityków.
          Do domu wyjechaliśmy późnym popołudniem po obiedzie. Tym razem droga szybciej nam minęła. Pod szkołę dotarliśmy około godziny 2 w nocy, zmęczeni, ale zadowoleni i bardzo szczęśliwi z powodu (niestety już minionych) doznanych wrażeń. (
Emilia Jarecka, klasa III gimnazjum)

rok szkolny 2013/2014

Wycieczka klasy I do sali zabaw "Figielek" w Jaśle - Zamiast tradycyjnej paczki od świętego Mikołaja, rodzice uczniów klasy I wraz z wychowawczynią zorganizowali dzieciom wyjazd do sali zabaw "Figielek". Jest to bardzo przytulne miejsce, pełne atrakcji, stworzone z myślą o najmłodszych. Bezpiecznie i radośnie można tutaj wyzwolić swoją energię podczas skoków na trampolinach czy na zjeżdżalniach i w suchym basenie pełnym kolorowych piłek. Dzieci powróciły do domu nieco zmęczone, ale pełne wrażeń.

Wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie

  15 maja uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawców, odwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie. Pogoda wprawdzie niezbyt im sprzyjała, bo padał rzęsisty deszcz i było bardzo zimno, ale nikomu nie zepsuło to humoru. Po kontroli pojazdów dokonanej przez policjantów liczna gromada „zapakowała się” do dwóch autobusów. W wycieczce uczestniczyło, bagatela, 75 pełnych werwy dzieci. Po przyjeździe na miejsce zwiedzający zostali podzieleni na trzy grupy. Dwie z nich,  każda ze swoim przewodnikiem, rozpoczęły zwiedzanie obiektu. Trzecia grupa udała się do pracowni na lekcję muzealną, gdzie każdy uczestnik własnoręcznie wykonał kukiełkę postaci z ulubionej bajki. Na drewniany mini korpus dzieci zakładały elementy garderoby, na głowie przyklejały włosy i mocowały przy użyciu kleju wianki, czapki bądź korony. Na koniec można było strój kukiełki ozdobić drobnymi elementami dekoracyjnymi. Te wspaniałe wytwory własnych rąk stawały się własnością uczestników zajęć. Zwiedzając wnętrze muzeum, dzieci zobaczyły różne pracownie, w których powstają poszczególne elementy składające się na lalki. W skład pracowni muzealnych wchodzą takie manufaktury: kwiaciarska, modniarska, kaletnicza, szewska, hafciarska, ceramiczna, stolarstwa artystycznego i inne. Dzieciom bardzo podobały się wystawy, a szczególnie ta, która obrazuje życie św. Jana Pawła II – „Habemus Papam”. Kolejne sceny pokazują etapy  życia Ojca Świętego, począwszy od dzieciństwa, poprzez Kraków, Watykan, zamach na życie, skończywszy na jego następcy Benedykcie XVI.  Inna , równie interesująca wystawa, stworzona w konwencji „światło i dźwięk”, nosi tytuł „Bracia mniejsi” i powstała na podstawie bajek Jeana de La Fontaine’a. Składa się ona ze scenek teatralnych w formie otwartych ksiąg, na tle których rozgrywa się fabuła kolejnych bajek. Postacie, to zwierzęta, a ich przygody i zachowania są ilustracją różnych przywar ludzkich. Wycieczka przyniosła uczestnikom wiele wiadomości i wrażeń. Uświadomili sobie, że kultywowanie tradycji lalkarskiej jest bardzo istotne, bo  ukazuje ludziom rolę jaką odgrywała i odgrywa lalka w kulturze, utrwala także w miniaturze stroje ludowe i historyczne oraz postaci literackie.

rok szkolny 2012/2013

Wycieczka klas IV - VI do miejscowości Zator - zwiedzanie DinoZatorLandu, Parku Owadów, Parku Bajek i Wodnych Stworzeń oraz oglądanie filmu w kinie 5D Extreme.

24 kwietnia uczniowie klas I - III wzięli udział w wycieczce autokarowej do Krosna, gdzie zwiedzali Centrum Dziedzictwa Szkła. Dzieci zostały przez przewodników podzielone na dwie grupy. Podczas gdy pierwsza z nich przebywała na warsztatach artystycznych, druga udała się na zwiedzanie muzeum, mieszczącego się w zabytkowych piwnicach krośnieńskiego Rynku. Zaprezentowaną tam historię przemysłu szklarstwa połączono z pokazami interaktywnymi, wykorzystującymi najnowocześniejsze technologie. W gablotach wystawienniczych można podziwiać wspaniałe wyroby wyprodukowane przez Krośnieńską Hutę Szkła.  W budynku muzeum znajdują się sale laboratoryjno - dydaktyczne. Można w nich obejrzeć technikę piaskowania, formowania wyrobów szklanych, zdobienia ich poprzez malowanie, grawerowanie czy tworzenia mozaik, a także mały piec hutniczy.
 Uczestnicy wycieczki, w trakcie warsztatów wykonali obrazek malowany na szkle, korzystając z gotowych wzorów do skopiowania lub posługując się własną wyobraźnią. Wiele emocji towarzyszyło grawerowaniu własnego podpisu na płytce szklanej za pomocą specjalnych narzędzi oraz wypalanie pieczęci w rozgrzanej, płynnej, szklanej masie. Wszystkie wytwory pracy dzieci zabrały ze sobą do domu, na pamiątkę. Wyjazd był bardzo udany. Oprócz walorów edukacyjnych, sprawił uczestnikom wiele radości i dostarczył niezapomnianych przeżyć.
 

 

Zespół Szkół w Trzcinicy, Trzcinica 72 Tel.: 013 4429022